Wortal Webmastera - źródło informacji dla tworzących strony www |  e-marketing / programowanie / webdesign / narzędzia          powered by CubeMatic.com

 

  WEBMASTERS    SKRYPTY

Strona glówna
HTML
JavaScript
PHP
CGI
MYSQL
CSS
SSI
WML
SGML
Offline
Photoshop
PHP
CGI
ASP
JavaScript

Artykuly

FORUM

  NARZEDZIA      SYSTEM

Grafika
Szablony
Czcionki
Porady

Download

  e-BIZNES

Artykuly
Linki
Profesjonalna strona
Nasza oferta
E-booki
Tanie strony www Warszawa

  NIEZBEDNIK

Za darmo
Kasa
Rejestrator www
Aktualności
Domeny
Konwerter ISO

  INNE

DOS
O stronie
Ksiega gości
Kontakt

Zgloś bląd!

 Polecamy:
 śmieszne zdjecia


Szukaj pliku SERWIS  

Jak zareklamować się i swoją stronę w Internecie?

Masz Internet już od paru lat. Lecz mało osób zna Ciebie i twoją stronę w Internecie? Może najwyższy czas zrobić coś z tym? Fajnie byłoby gdybyś pokazał się na na jakimś znanym chacie, forum dyskusyjnym etc. a osoby tam przebywające znały by Cię już? Tak... to byłoby bardzo miłe. Ale na coś takiego trzeba sobie zapracować. I to wcale nie ciężko! Opisze teraz troszkę zasad, które można przestrzegać aby twoja działalność w Internecie była zauważona i doceniona!

Zastanów się - co chcesz robić!

Tak, to prawda. Na pewno nikt nie zwróci na Ciebie uwagi wtedy, kiedy będziesz udawał że na czymś się znasz. Zaczynając swoją przygodę w Internecie, zastanów się dobrze - co chcesz pokazać, dać od siebie internautom. Kieruj się jedną zasadą - jeśli na czymś się nie znasz, daruj sobie pisanie o tym. A jeśli naprawdę dany temat Cię interesuje i masz coś na ten temat do powiedzenia - napisz o tym.

Jak zacząć?

Zwiedzając wiele stron internetowych, widzisz wszędzie zapewne wiele ciekawych, interesujących Cię artykułów. Ale pamiętaj - nie znaczy to wcale że Ty nie masz już o czym pisać. Staraj się, pisząc swoje artykuły czy też porady - trzymać się swojego własnego, wyrobionego przez siebie i niepowtarzalnego stylu. Nigdy nie kopiuj! Jeśli masz zamiar po prostu artykuł innego autora podpisać swoim nazwiskiem - daruj to sobie! Jak ty byś się czuł, gdybyś pewnego razu będąc w Internecie, natrafił na taką stronę na której byłyby wszystkie efekty twojej, często wielogodzinnej, sumiennej pracy - po prostu ukradzione i podpisane swoim nazwiskiem?? Zapewniam, że nie byłoby Ci wtedy do śmiechu. Dlatego nigdy nie plagiatu i nie kopiuj.

Bądź w miarę na bieżąco z wiadomościami ze świata www. Zawsze warto wiedzieć, jaka moda panuje akurat w danej dziedzinie. Aby napisać dobry artykuł, najpierw musisz zobaczyć co inni piszą na ten temat, porównaj swoje zdanie na dany temat z zdaniem autorów danych tekstów dotyczących konkretnego zagadnienia. I wtedy napisz artykuł tak jak to czujesz. Nie udawaj - dobry czytelnik od razu to wyczuje - i stracisz zaufanie. A nikt nie będzie chciał czytać artykułów.

Wypromuj siebie!

Napisz parę interesujących artykułów. Jeśli masz w swoim zanadrzu dość dużą ich ilość, warto by było pokazać je większej "widowni". Pomyśl nad swoją własną stroną internetową. Jeśli już taką posiadasz - wzbogać ją o napisane przez Ciebie teksty.

Wyślij listy z propozycją umieszczenia w danym, dużym serwisie Twoich prac. W 90% autorzy takich stron przyjmą twoją ofertę i w zamian (oprócz reklamy w formie podpisu pod artykułem) dodatkowo otrzymasz wynagrodzenie w postaci darmowej, graficznej reklamy twojej strony internetowej. Warto sobie zastrzec, że w przypadku nie wywiązania się z danej umowy, masz prawo do natychmiastowego usunięcia danego materiału twojego autorstwa - na twoją wyraźną zgodę. Niestety taka jest prawda, że jest dużo 'sępów" czyhających tylko na to żeby otrzymać coś ale nie dać nic w zamian, a później cieszyć się i podawać że ma się "nn" artykułów na stronie.

Szanuj innych!

Szanuj zdanie Internautów. Ktoś kiedyś powiedział "są gusta i guściki" - święta racja. Udzielając się na forum, rozmawiając na czacie - szanuj innych ludzi. Bierz pod uwagę, to że nie każdy musi zgadzać się z tobą w danej sprawie. Nigdy nie lekceważ meili z prośbami które do Ciebie przychodzą. Wiem jest ciężko jeśli podczas odbioru wiadomości do twojej skrzynki trafia 40 wiadomości o treści " cześć stary! zrób dla mnie to i to - tyle ze za nic ok? bo głupio wygląda jak pod artykułem jest twoje imię i nazwisko, a ja chciałbym żeby to było moje" - wiem aż samo się prosi żeby takiego meila w najlepszym wypadku anulować. Ale wystarczy przygotować sobie jeden tekst i zawsze odpisać. Pamiętaj, że spośród tych 40 meili może być jeden który w jakimś stopniu Cię doceni - a to powiem Ci szczerze - jest najlepszą zapłata za włożony w coś trud. Ostatnio ucieszyła mnie wiadomość w księdze gości - "cześć fajna stronka - sporo się z niej nauczyłem" I właśnie po to to robisz! Żeby inni mogli z tego czerpać jakieś korzyści!

No to może na tyle tym razem:) Pamiętaj, pokazując się w ten sposób w Internecie zyskasz mnóstwo znajomych, a także osób które będą Ci w jakiś sposób wdzięczne. A także będą miały do Ciebie zaufanie - a chyba na tym najbardziej Ci zależy?

W razie jakichkolwiek pytań - pisz na mój e-mail. Pozdrawiam i życzę sukcesów 

Autor: Piotr Lamk
www.z-silence.tk

<== WSTECZ=

R E K L A M A

^top^